Zapri oglas

Samsung BelaČeprav je večina navijačev po anketi že nekaj ur pred tekmo vedela, da bo zmagal Samsung White, nihče ni pričakoval takšnega Samsung Blue fiaska. Bela ekipa se je brez pomisleka spopadla s sestrsko ekipo v obliki modrih in se povsem zanesljivo prebila skozi polfinale brez izgubljenega dvoboja, tako da je odločitev padla že po treh igrah in Samsung belih, skupaj 12. zmagami in le enim porazom na svojem računu napredujejo v finale letošnjega svetovnega prvenstva v igri League Of Legends.

Že v prvi polfinalni tekmi so beli pokazali vso moč in od 12. minute, ko je med navijači končno potekla prva kri, za kar je strelec SSW Looper za Akali domov odnesel bonus gold, je le še lilo s Samsung Blue, kar se je končalo s končnim izidom 24-3 in uničenjem neksusa modrih v 29. minuti. Druga partija je bila že nekoliko bolj izenačena, a po 10. minuti je White znova pokazal svoje kvalitete in razlika med osvojenimi zlatimi le še naraščala v njegovo korist, vse do 33. minute, ko se je White odločil končati igro z uničenjem Blue nexusa. , ki so se mu možnosti za napredovanje nenadoma močno zmanjšale.

Tretjo tekmo morda ni treba posebej komentirati, scenarij iz prve tekme se je skoraj do potankosti ponovil in Samsung White je s končnim izidom 28:3 v 23. minuti potrdil svojo pripravljenost na finale prvenstva 2014, ki je bo v nedeljo 19.10. in SSW se bosta pomerila s kitajskim OMG ali Star Horn Royal Clubom, ki se je lani uvrstil v finale, a izgubil proti južnokorejskemu SKT.